Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

K.K.T.C.'de Şiir ve Türkü Şöleni Düzenlendi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde görevli öğretmenlerimiz ve Kıbrıslı dostlarımız ile birlikte şiir ve türkü şöleni düzenledi.
K.K.T.C.'de Şiir ve Türkü Şöleni Düzenlendi

Etkinlikte, tarihten bugüne, kâğıtlar bitti, mürekkepler tükendi, ömürler toprağa yar oldu ama şiir ve türkü hiç bitmedi. Duygu, his, hayal var oldukça, camlar mumların aleviyle buğulandıkça, lambada titreyen alev üşüdükçe, kısacası insan denen mefhum var oldukça da yok olmayacak şiirlere ve türkülere can verildi.

 

Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri yaptığı konuşmada etkinlikte emeği geçenleri tebrik ederek yeni etkinlikleri büyük bir heyecanla beklediğini söyledi.

 

Düzenlenen etkinliğe Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Müsteşarı Aytunç Şirket, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Daire Müdürleri, Büyükelçilik çalışanları ile Büyükelçilik nezdinde görevli öğretmenlerin aileleri katıldı.

 

08-01-202008-01-202008-01-202008-01-202008-01-2020

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.