Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Köln Başkonsolosu Erciyes ve Eğitim Ataşesi Gençer'den İkidilli Eğitim Veren Okula Ziyaret

Türkiye Köln Başkonsolosu Barış Ceyhun Erciyes ve Köln Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Mustafa Gençer, Almanya'da Hamburg, Berlin ve Köln bölgesinde Türkçe-Almanca iki dilli eğitim veren tek okul olan Alzeyer Strasse İlkokulunu ziyaret etti.
Köln Başkonsolosu Erciyes ve Eğitim Ataşesi Gençer'den İkidilli Eğitim Veren Okula Ziyaret

Türkiye sınıfında derslere girerek verilen eğitimi yerinde inceleme fırsatı bulan Başkonsolos Erciyes ve Eğitim Ataşesi Gençer, daha sonra okulda görevli öğretmenler ve okul müdiresi Babette Ehrngruber ile ikili işbirliği imkanları hakkında görüşme yaptı.

 

Köln Avrupa İlkokulları Birliği'ne (Verbund Kölner Eurpaeischer Grundschulen) üye olan ve ikidil sınıflarda toplam 110 öğrencisi bulunan okul, 11 yıldır Türkçe eğitime önem veren velilerin ilgi odağı oldu.

 

28-05-201928-05-2019

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.