Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Londra´da Eğitim Gören Burslu Öğrenciler Türk Akademisyenlerle Buluştu

1416 sayılı kanun kapsamında Londra bölgesinde eğitimlerini sürdüren 148 burslu Türk öğrenci, İngiltere genelinde üniversitelerde görev yapan 27 Türk akademisyenle Londra´da tanışma resepsiyonunda bir araya geldi.
Londra´da Eğitim Gören Burslu Öğrenciler Türk Akademisyenlerle Buluştu

Türkiye Londra Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliğince geleceğe yönelik akademik iş birliği ortamının kurulması amacıyla gerçekleştirilen tanışma resepsiyonuna Millî Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Reha Denemeç, Türkiye Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın, Londra Başkonsolosu Çınar Ergin, Londra Eğitim Müşaviri Hasan Ünsal ve Yunus Emre Kültür Merkezi Müdürü Mehmet Karakuş da katıldı.

 

Bakan Yardımcısı Denemeç yaptığı konuşmada kendisinin de burslu öğrenci olarak ABD´de eğitim gördüğünü dile getirerek öğrencilerin okul dışında kendilerini sosyal ve kültürel olarak da yetiştirmelerinin önemli olduğunu ve kendilerini yetiştirmek için de şehrin sunduğu bir çok imkanlardan faydalanmaları gerektiğini ifade etti.

 

Büyükelçi Yalçın da yapılan toplantının öğrenci ve akademisyen arasında bir akademik köprü kurulması bakımından önemli olduğunu belirterek organizasyonu düzenleyen Londra Eğitim Müşavirliğine teşekkür etti.

 

10-05-201910-05-201910-05-201910-05-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.