Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Mainz Eğitim Ataşeliği Üniversiteli Türk Öğrencileri Bir Araya Getirdi

Türkiye Mainz Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği "Üniversite Gençlik Buluşması" adıyla Başkonsolosluk bahçesinde düzenlediği etkinlikle Almanya'nın Saarland ve Rheinland-Pfalz eyaletlerinde bulunan üniversitelerde okuyan Türk öğrencileri bir araya getirdi.
Mainz Eğitim Ataşeliği Üniversiteli Türk Öğrencileri Bir Araya Getirdi

Etkinliğe Mainz Başkonsolosu Sibel Müderrisoğlu, Mainz Konsolosu Sedat Turan, Mainz Muavin Konsolosu Seyit Mehmet Öztürk, Mainz Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Turgut Göğebakan ve üniversite öğrencileri katıldı.

 

Eğitim Ataşesi Göğebakan açılışta yaptığı konuşmada üniversite öğrencilerini çok önemsediklerini, onları Başkonsolosluk bahçesinde misafir etmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek şöyle devam etti:

"Millet olarak, burada yaşayan vatandaşlarımız adına sizden beklentimiz çok büyük. Eğitim hayatınız bitince, buradaki vatandaşlarımızı, ülkemizi en üst düzeyde temsil edeceğinize inanıyorum. Bundan sonraki hedefimiz Ataşelik olarak sizlerle mümkün olan en kısa zamanda bilimsel içerikli etkinlikler gerçekleştirmek olacaktır."

 

Öğrenciler etkinlik boyunca bol bol sohbet etme, halaylar eşliğinde eğlenme imkânı buldu.

 

11-07-201911-07-201911-07-201911-07-201911-07-2019

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.