Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

MEB BAKAN YARDIMCILARI, KÜRESEL ÇEVRİM İÇİ ÖĞRENME PLATFORMU COURSERA YETKİLİLERİYLE GÖRÜŞTÜ

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Petek Aşkar ve Sadri Şensoy, küresel çevrim içi öğrenme platformu olan Coursera yetkilileri ile bir araya geldi.
MEB BAKAN YARDIMCILARI, KÜRESEL ÇEVRİM İÇİ ÖĞRENME PLATFORMU COURSERA YETKİLİLERİYLE GÖRÜŞTÜ

MEB Tevfik İleri Salonu'nda gerçekleşen görüşmede, Baş Yönetici Jeff Maggioncalda, Coursera'yı tanıtarak faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

 

Maggioncalda, Türkiye'de iş birliği yaptıkları okul ve üniversitelerin de bulunduğu kuruluşlar olduğunu belirterek Türkiye'den 1 milyon 100 milyon öğrencinin doğrudan ya da ortakları aracılığı ile Coursera'yı kullandığını belirtti.

 

Maggioncalda; görüşmede ayrıca Türk eğitim sistemine nasıl destek verilebileceği, ortaöğretim düzeyinde sundukları yetkinlik temelli gelişim programı, dijitalleşmenin arttırılmasını sağlamak ve öğrencilerin değişen dünyada rekabet gücünü artırmaya yönelik hizmetleri hakkında da bilgilendirmede bulundu.

 

Bakan Yardımcısı Petek Aşkar ve Sadri Şensoy da yapılan bilgilendirme sonrası Türkiye'de iş birliği yapılabilecek alanlar hakkında görüşlerini ifade ederek bu ziyaretten memnuniyetlerini dile getirdiler.

07-10-2022

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.