Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Meslek, Altın Bileziktir

Köln Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Mustafa Gençer, Türkiye'nin Köln Başkonsolosluğu Çalışma Ataşeliği, Köln İş Ajansı ve Köln Zanaatkârlar Odası iş birliğiyle Almanya'daki gurbetçi gençlerimize meslek eğitimi hakkında bilgi vermek amacıyla düzenlenen "Meslek, Altın Bileziktir" seminerine katıldı.
Meslek, Altın Bileziktir

Etkinlik kapsamında araba tamiri, gözlük yapımı ve marangoz atölyeleri Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Draga eşliğinde gezilerek öğrenci ve veliler bilgilendirildi.

 

Müdür Yardımcısı Draga, öğrenci ve velilerin atölyeleri ziyaretleri sırasında yaptığı açıklamada, meslek eğitim merkezindeki 35 farklı meslek atölyesinden sektörde kullanılan sistemlere doğrudan erişim sağlandığının altını çizdi.

 

Araba ve optik şirketlerinin tamir ve bakım amaçlı araç ve gereçleri ücretsiz olarak sunduklarını ifade eden Müdür Yardımcısı Draga, sektör temsilcileri ile daimi bir işbirliği içerisinde olduklarını belirtti.

 

Köln Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Mustafa Gençer, Almanya'da eğitim çağındaki Türk gençlerin 7. sınıftan itibaren meslek yönelimleri ile ilgili okul, iş ajansı ve odalar ile birlikte oryantasyon programlarına katılmalarının önemine işaret ederek, öğrenci ve velileri bu imkânlardan yararlanmaları konusunda çağrıda bulundu.

 

Almanya'da meslek eğitim sertifikasına sahip gençlerin işsiz kalmadıklarına işaret eden Eğitim Ataşesi Gençer, isterlerse meslek eğitimi akabinde lisans düzeyinde eğitim sertifikası alınabileceğini ifade etti.

 

01-11-201901-11-201901-11-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.