Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Reha Denemeç, G20 Eğitim Bakanları Toplantısına Katıldı

Suudi Arabistan tarafından dönem başkanlığı sürdürülen G20 kapsamında G20 Eğitim Bakanları toplantısı video konferans yöntemiyle yapıldı.
Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Reha Denemeç, G20 Eğitim Bakanları Toplantısına Katıldı

Toplantıya, Türkiye'nin yanı sıra diğer G20 üyesi ülkeler, Avrupa Birliği davetli ülkeler Ürdün ve Birleşik Arap Emirlikleri ile uluslararası kuruluşlardan Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD), Birleşmiş Milletler Uluslararası Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), İslam Kalkınma Bankası (IDB), Körfez Ülkeleri için Arap Eğitim Bürosu (ABEGS), Dünya Bankası ve Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Teşkilatı (UNESCO) katılım sağladı.

 

Toplantıda 2020 yılı G20 gündeminde yer alan, "Erken Çocukluk Döneminde Teknoloji Kullanımı", "Eğitimde Uluslararasılaşma" ve "Pandemi Döneminde Eğitimin Sürekliliği" konuları görüşüldü ve G20 Eğitim Çalışma Grubu tarafından hazırlanan bildiri kabul edildi.

 

07-09-2020 07-09-2020

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.