Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Mısır Hükûmet Bursu (2023-2024)

Kuveyt

Mısır

Verilen Bursun Türü

 Lisans ve Lisansüstü Bursları

İlk Başvuru Tarihi

02.08.2023

Son Başvuru Tarihi

21.08.2023 18:00 (TR saati ile) 

Mülakat Tarihi

23.08.2023 10:00 (TR saati ile)

ÖZEL ŞARTLAR VE AÇIKLAMALAR:

1. Adayların, Mısır tarafınca belirlenen başvuru ve kabul şartlarını taşımaları gerekmektedir. Kabul şartlarına adaylar, https://study-in-egypt.gov.eg/ adresinden erişebileceklerdir.

2. Adaylar, başvuru yapılabilecek bölüm ve üniversitelere https://study-in-egypt.gov.eg/ adresi üzerinden erişebilirler.

3. Adayların, https://study-in-egypt.gov.eg/ adresi üzerinden Mısır tarafına başvurmaları gerekmektedir.

4. Adayların, Mısır tarafınca başvuru için talep edilen belgeleri hazırlayarak Bakanlığımızca yapılacak olan mülakata katılmaları gerekmektedir.

5. Adayların Mısır tarafınca burs için belirlenen şartları inceledikten sonra başvurularını gerçekleştirmeleri yararlarına olacaktır. Burs için belirlenen şartları öğrenmek için tıklayınız.

6. Adayların kabulüne ilişkin nihai karar Mısır tarafına ait olacaktır.

7. Adayların, basvuru.meb.gov.tr adresinden Bakanlığımıza çevrimiçi başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bakanlığımız başvuru sisteminde başvurusu bulunmayan adaylar mülakata kabul edilmeyeceğinden adayların bu hususu dikkate almaları gerekmektedir. Adayların, her iki sisteme de başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

 

BAŞVURU İÇİN İSTENİLEN BELGELER:

1. Bakanlığımızın https://basvuru.meb.gov.tr/ adresi üzerinden gerçekleştirilecek çevrimiçi başvuru (Herhangi bir çıktı alınmayacaktır.)

2. Mısır tarafınca talep edilen başvuru belgeleri

 

NOT:

1. Adayların, basvuru.meb.gov.tr adresinden çevrimiçi başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bakanlığımız başvuru sisteminde başvurusu bulunmayan adaylar mülakata kabul edilmeyeceğinden adayların bu hususu dikkate almaları gerekmektedir. Adayların, her iki sisteme de başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

2. Teslim edilecek belgeler 3'er nüsha halinde 3 adet telli dosya içinde mülâkat saatinde komisyona teslim edilecektir. Eksik ve/veya usulüne uygun hazırlanmamış belgeler işleme alınmayacaktır.

3. Adaylar, Bakanlığımızdan herhangi bir çağrı ya da e-posta beklemeden, belirtilmiş olan mülakat tarihinde, saat 10.00'da aşağıda belirtilen adreste hazır bulunacaklardır.

 

MÜLAKAT ADRESİ:

Milli Eğitim Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/Ankara

 

İLETİŞİM:

Murat YILMAZER   : murat.yilmazer@meb.gov.tr

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.