Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Müsteşarımız Sayın Yusuf Tekin Başkanlığındaki Bakanlığımız Heyeti Dünya Eğitim Forumuna Katıldı.

Londra’da 21-24 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenlenen Dünya Eğitim Forumu´na Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf TEKİN beraberindeki heyet ile birlikte iştirak etti.  
Müsteşarımız Sayın Yusuf Tekin Başkanlığındaki Bakanlığımız Heyeti Dünya Eğitim Forumuna Katıldı.

Dünyanın dört bir köşesinden Eğitim Bakanlarının yanı sıra üst düzey yöneticilerin bir araya geldiği forum esnasında, Arjantin Eğitim Bakan Yardımcısı Maria de las Mercedes Miguel ile ikili bir görüşme gerçekleştirildi. İkili görüşmede Arjantin´in dönem başkanlığı esnasında G20´nin gündemine getirdiği eğitimde işbirliği hususunda görüş alışverişinde bulunuldu. Sayın TEKİN Arjantin’in sürdürülebilir kalkınma çerçevesinde başlattığı bu inisiyatife destek vereceğimizi ifade etti. 

 Müsteşarımız Sayın Yusuf TEKİN başkanlığındaki Genel Müdürümüz Sayın Funda KOCABIYIK´ın da içinde bulunduğu Bakanlık heyetimiz, 1416 sayılı kanun kapsamında yurtdışına gönderilen öğrenciler ile bir araya gelerek istişarelerde bulundu. Ayrıca yurtdışında yaşayan vatandaşlarımıza Türkçe ve Türk Kültürü derslerine yönelik çalışmaları yürüten öğretmenlerle bir araya gelen Bakanlık heyetimiz söz konusu derslere yönelik Bakanlığımızın yaptığı çalışmalar ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Özellikle Türkçe ve Türk Kültürü derslerine yönelik Bakanlığımız politikaları konusunda istişarelerde bulunulan toplantıda öğretmenlerimiz yaşanılan sorunlar ile ilgili de fikirlerini sunma fırsatına sahip oldu.

 

23-01-2018

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.