Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

New York Eğitim Ataşeliği tarafından organize edilen ‘New York Öğrenci Buluşması’ REBUS Tanıtım etkinliği New York´da gerçekleşti.

 New York Eğitim Ateşeliği´nin organize ettiği toplantıda , Milli Eğitim Bakanlığı´nın öğrenci işlemlerinin otomasyonu amacıyla geliştirilen REBUS(Resmi Burslu Öğrenci Sistemi) adlı yazılım programının tanıtıldı.
New York Eğitim Ataşeliği tarafından organize edilen ‘New York Öğrenci Buluşması’ REBUS Tanıtım etkinliği New York´da gerçekleşti.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı´nın öğrenci işlemlerinin otomasyonu amacıyla geliştirilen REBUS(Resmi Burslu Öğrenci Sistemi) adlı yazılım programını tanıttığı, ev sahipliğini ve organizasyonunu New York Eğitim Ateşeliği´nin yaptığı toplantıda New York Başkonsolosu Ertan Yalçın, Eğitim Ateşesi İlhan Çoban, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Y. Ziya Yediyıldız, Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Semih Aktekin, Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Harun Karcı ile Amerika’da öğrenimlerini sürdüren yüksek lisans ve doktora öğrencileri bir araya geldiler.

Toplantının sabah açılış oturumunda bir konuşma yapan Genel Müdürümüz Ziya YEDİYILDIZ, öğrencilere Bakanımız Nabi AVCI ve Müsteşarımız Yusuf TEKİN´in selam ve sevgilerini getirdiğini belirterek sözlerine başladı. Öğrencilerimize Türkiye´ye karşı sorumluluklarını hatırlatarak bir an önce en iyi şekilde öğrenimlerini bitirerek Türkiye´ye dönmelerini ve Yükseken bir değer olan Türkiyemizin daha da ileri seviyelere yükselmesi için her birimizin üzerimize düşeni yapmamız gerektiğini, örülen ve her geçen gün daha sa yükselen bu yapının duvarına her birimizin altından tuğlalar koymamız gerektiğini belirtti.

Toplantıda, Milli Eğitim Bakanlığınca 1416 Sayılı Kanun´a bağlı olarak burs almaya hak kazanıp eğitim için Amerika´da bulunan öğrencilere işlemlerinin otomasyonu amacıyla geliştirilen REBUS adlı yazılım programının tanıtımı yapılarak  benzer temalı diğer bir toplantının, 22 Kasım 2014 tarihinde Texas eyaletine bağlı Houston şehrinde gerşekleştirileceği bildirildi.

 Bu kapsamda  Genel müdürümüz Ziya YEDİYILDIZ New York´da kendilerine Bakanlığımızca hazırlanan REBUS sistemi anlatılan bakanlığımız burslu öğrencileri ile biraraya geldi ve öğrencilerin sorunları dinledi.

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.