Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Öğrenciler Avrupa Birliğini Öğreniyor Projesi Kapsamında Gerçekleştirilen yarışmalarda artan ürünleri öğrencilere ulaştırmak için Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde ek yarışmalar düzenlenecektir.

Ülkemiz ile Avrupa Birliğinin mali işbirliği kapsamında 2011 yılı IPA-I programından finanse edilen ve Bakanlığımızın faydalanıcısı olduğu TR2011/0136.06-01/001 nolu Öğrenciler Avrupa Birliğini Öğreniyor Projesi, 25 Aralık 2014 tarihinde AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğümüz uhdesinde uygulamaya konulmuş olup 24 ay sürelidir.

 10-18 yaş aralığında bulunan öğrencilerin Avrupa Birliği’nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusundaki bilgi düzeyini eğitim faaliyetleri yolu ile artırmak" olan konu proje kapsamında 2015-2016 yıllarında gerçekleştirilen yarışmalarda artan ürünleri öğrencilere ulaştırmak için Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde ek yarışmalar düzenlenecektir.

 

Söz konusu yarışmalara ilişkin yönergeler ve başvuru formuna aşağıdaki linkten ulaşılabilir;

 

http://abyiogren.meb.gov.tr/ek-yarisma-duyurusu-yapildi/

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.