Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Öğretmenler Arası İstişare Toplantısı

Berlin'de Türkçe öğretmeni olarak görev yapan konsolosluk ve senato öğretmenlerinin tanışıp bilgi alışverişinde bulunmalarını sağlamak amacıyla Türkiye'nin Berlin Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliğince "Öğretmenler Arası İstişare Toplantısı" düzenlendi.
Öğretmenler Arası İstişare Toplantısı

Toplantıya Türkiye'nin Berlin Başkonsolosu Rıfkı Olgun Yücekök, Berlin Büyükelçiliği I. Müsteşarı Süalp Erdoğan, Berlin Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Prof. Dr. Cemal Yıldız, Berlin'de görevli Türkçe ve Türk Kültürü dersi konsolosluk ve senato öğretmenleri katıldı.

 

Berlin Eğitim Müşaviri Prof. Dr. Cemal Yıldız yaptığı açılış konuşmasında Türk vatandaşlarımızın çocuklarının Almanya genelindeki eğitim durumuyla ilgili bilgiler verdi.

 

Göreve yeni başlayan Berlin Başkonsolosu Rıfkı Olgun Yücekök de vatandaşlarımızın Başkonsolosluğu kendi evleri gibi görmelerini ve kapılarının her zaman açık olduğunu belirterek böyle bir toplantının her açıdan çok yararlı olduğunu ve bu tür etkinlikleri her zaman desteklediklerini ifade etti.

 

Konuşmaların ardından Eğitim Ataşeliği Merkez Koordinatörü Ulaş Özkahraman, bölge koordinatörlerini tanıtarak Berlin bölgesindeki Türkçe ve Türk Kültürü dersleri ve görev yapan öğretmenlerle ilgili, STK Koordinatörü Seynur Kıran, STK'larda işlenen Türkçe ve Türk Kültürü dersi hakkında, Merkez Koordinatörü Fatma Balkan, Türkçe ve Türk Kültürü dersi materyalleri ve yeni kitaplar hakkında, Sosyal Etkinlikler Kurs Koordinatörü Burhan Erden, sosyal ve kültürel faaliyetler kapsamında ücretsiz açılan kurslar hakkında, Takviye Kurlar Koordinatörü Murat Kayahan da Büyükelçilik himayesinde 3 yıldır başarıyla yürütülen ve artan bir taleple de devam eden ücretsiz destek kursları hakkında bilgi verdi.

 

Daha sonra senato öğretmenleri de söz alarak düşüncelerini, sorunları ve çözüm önerilerini paylaştı.

 

07-10-201907-10-201907-10-201907-10-201907-10-201907-10-201907-10-201907-10-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.