Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Rusya Hükûmet Bursu (2024-2025)

Fas

Rusya

Verilen Bursun Türü

 Toplamda 232 lisans, yüksek lisans, doktora, uzmanlık ve dil bursu

İlk Başvuru Tarihi

01/09/2023

Son Başvuru Tarihi

15/12/2023

Mülakat Tarihi

Rus Evi Ankara tarafınca daha sonra ilan edilecektir.

GENEL BİLGİLER: 

  1. Toplamda 232 kişiye burs verilecektir.
  2. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, herhangi bir vatandaşlığı bulunmayan kişiler ve yurt dışında ikamet eden Rusya Federasyonu vatandaşları burs başvurusu yapabilecektir.
  3. Hâlihazırda Rusya Federasyonu'nda kayıtlı ikamet adresi bulunan Rusya Federasyonu vatandaşları ise burs için başvuru yapamayacaklardır.
  4. Rusya'daki eğitim-öğretim kurumlarından mezun olan Rusya Federasyonu vatandaşları da söz konusu burslu eğitim sürecine başvuru yapamayacaklardır.
  5. Bakanlığımıza herhangi bir başvuru ya da evrak gönderimi yapılmayacaktır.
  6. Mülakatlar, Rusya Bilim ve Kültür Merkezi'nce düzenlenecektir.
  7. Adaylar, başvuru prosedürü ve seçme-eleme süreci hakkında detaylı bilgilere Rus Evi'nin Instagram adresinden (@rsinturkey) ya da https://disk.yandex.ru/d/xcjKcP9hbu7K0Q adresinden erişebileceklerdir.
  8. Adaylar, burs ve süreç hakkındaki soruları için Rus Evi'nin Instagram adresi üzerinden yetkililer ile iletişime geçebileceklerdir.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.