Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Sayın Bakanımız Nabi Avcı Temaslarının Ardından Belçika´da Görev Yapan Türk Öğretmenlerle Bir Araya Geldi.

Genel Müdürümüz Ziya YEDİYILDIZ´ında bulunduğu heyetle, Sayın Bakanımız Nabi AVCI Yunus Emre Enstitüsü Brüksel Türk Kültür Merkezi ve Brüksel Diyanet Vakfına da bir ziyaret gerçekleştirdi.
Sayın Bakanımız Nabi Avcı Temaslarının Ardından Belçika´da Görev Yapan Türk Öğretmenlerle Bir Araya Geldi.

 

Brüksel temasları kapsamında Flaman ve Valon eğitim bakanlarıyla da bir araya geldiğini belirten Bakanımız Sayın Nabi Avcı, Belçika´nın Flaman kesimindeki okullarda görev yapan 16 Türkçe öğretmeninin oturma ve çalışma izinleriyle ilgili yaşanan soruna kalıcı çözüm için protokol imzalanmasını önerisinde bulunduğunu anlattı.

 

Sayın Bakanımız, "Bu önerimizi doğrusu 2010 yılında da Belçika makamlarına iletmiştik. Fakat buradaki hükümet kurulması sırasında yaşanan bazı sıkıntılar ve gecikmeler nedeniyle 2010´dan beri buna olumlu bir cevap alamamıştık. Yeni Flaman Eğitim Bakanı Hilde Crevits´le ayrıntılı görüştük. İnşallah protokol önerimizi en kısa sürede değerlendirecekler ve böylece buradaki öğretmenlerimizin, okullarımızın, çocuklarımızın durumunu daha güvenceli bir hale getirmiş olacağız" dedi.

 Sayın Bakanımız Belçika´da görev yapan Türk öğretmenlerle de bir araya geldi ve Yunus Emre Enstitüsü Brüksel Türk Kültür Merkezi´ni ziyaret etti.

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.