Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI 1. ÖĞRETMEN DEĞİŞİM PROGRAMI ANKARA'DA BAŞLADI

Türk Devletleri Teşkilatı 1. Öğretmen Değişim Programı 6 Haziran 2022 tarihinde Ankara'daki açılışla başladı. 7 gün sürecek olan program 12 Haziran 2022 tarihinde İstanbul'da son bulacak.
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI 1. ÖĞRETMEN DEĞİŞİM PROGRAMI ANKARA'DA BAŞLADI

Programın açılışına Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Hasan Ünsal, Türk Devletleri Teşkilatı temsilcisi Proje Yöneticisi Ceyhun Şahverdiyev ve Türk Devletleri Teşkilatı temsilcisi Proje Yöneticisi Ersin Aydoğan, ülke ve kurum temsilcileri katıldı.  

Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan'dan davetli öğretmenlerin katıldığı programda, Millî Eğitim Bakanlığının alanında uzman personeli tarafından öğretim yöntem ve teknikleri ile ölçme ve değerlendirmede yeni yaklaşımlar, lider öğretmen - lider yönetici, COVID-19 sürecinde Türkiye'de (EBA) uzaktan eğitim konularında eğitimler veriliyor.  

Programda ayrıca Türk Eğitim Sistemi, Özel Eğitim ve Rehberlik Merkezleri ile Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezlerinin tanıtımının yapılması planlanıyor. Yedi gün devam edecek programda kültür programları ile okul ve kurum ziyaretleri de düzenlenecek.   

Söz konusu programın uygulanması ile Türkiye'nin eğitim alanındaki tecrübelerinin aktarılması, taraflar arasında karşılıklı güvenin ve dostluğun güçlendirilmesi, sosyal ve kültürel gelişimin sağlanması, eğitim, kültür, bilim ve teknoloji alnında iş birliğinin teşvik edilmesi, etkileşimin genişlemesi ve eğitim çalışanlarının mesleki niteliklerinin artırılması amaçlanıyor.

08-06-202208-06-202208-06-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.