Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Türkiye ile Arnavutluk Arasında Eğitim Alanında İş Birliği Anlaşması

Türkiye ile Arnavutluk Arasında Eğitim Alanında İş Birliği Anlaşması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetiyle Türkiye'ye resmî ziyarette bulunan Arnavutluk Cumhuriyeti Başbakanı Edi Rama, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ikili ve heyetler arası görüşmeler gerçekleştirdi.

 

Görüşmeler sonrasında iki ülke arasında yapılan iş birliği anlaşmalarının imza törenine geçildi. Türkiye Cumhuriyeti ile Arnavutluk Cumhuriyeti arasında Eğitim Alanında İşbirliği Anlaşmasını Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Arnavutluk Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Evis Kushi imzaladı.

 

İmza töreninin öncesinde Bakanlar ikili ve heyetler arası görüşmelerde bir araya geldi.

 

Anlaşma ile Arnavutluk'ta ve Ülkemizde Türkçenin ve Arnavutçanın öğretimi, özel eğitimden, eğitim teknolojilerine, burslardan, öğretmen ve akademisyen değişimine kadar eğitimin temel konularında iş birliği konuları düzenlendi.

 

07-01-2021

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.