Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Türkiye ile Portekiz Arasında Eğitim Alanında İşbirliği Mutabakat Zaptı İmzalandı.

Türkiye-Portekiz I. Hükümetlerarası Zirvesi’ne katılmak üzere Lizbon’da bulunan Sayın Bakanımız Nabi AVCI Zirve kapsamında Portekiz Eğitim Bakanı Nuno CRATO ile görüştü.
Türkiye ile Portekiz Arasında Eğitim Alanında İşbirliği Mutabakat Zaptı İmzalandı.

 

Genel Müdürümüz Y. Ziya YEDİYILDIZ’ın da hazır bulunduğu görüşmede, Sayın Bakanımız, Sayın CRATO’nun Ocak 2014’teki ziyaretinden sonra Zirve vesilesiyle kendileriyle yeniden bir araya gelmekten ve eğitim işbirliğimizi yeni bir anlaşma ile kuvvetlendirecek olmaktan son derece memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Sayın CRATO da Türkiye’de kendisine ve beraberindeki heyetine gösterilen misafirperverlikten sonra Sayın Bakanımızı ağırlamaktan onur duyduğunu belirtti. 

Görüşmede ayrıca son dönemde ülkelerimiz arasında karşılıklı ziyaretlerde artış yaşandığı, mükemmel düzeydeki Türkiye-Portekiz ikili ilişkilerinin çeşitli alanlarda her geçen gün daha da gelişerek ivme kazandığı ve Türkiye-Portekiz ilişkilerindeki bu ivmeyi eğitim alanındaki işbirliğine de yansıtabilmenin memnuniyet verici olduğu vurgulandı.

“Türkiye ile Portekiz Arasında Eğitim Alanında İşbirliği Mutabakat Zaptı”nın imza töreninden sonra Sayın Bakanımız imzalanan Mutabakat Zaptı”nın işbirliğimizin somut bir göstergesi olduğunu ve gerekli yasal çerçeveyi teşkil edeceğine inandığını dile getirdi.

Sayın CRATO, eğitim alanında daha fazla işbirliği için ülkelerimiz arasında önemli bir potansiyel mevcut olduğuna inandığını ve bunu güçlendirmek için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.