Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

TÜRKİYE-VENEZUELA DÖRDÜNCÜ ORTAK İŞ BİRLİĞİ KOMİSYONU (OİK) TOPLANTISI

Türkiye ile Venezuela arasında eğitim alanında iş birliğini öngören 2024-2026 Dönemi Uygulama Programı imzalandı. 
TÜRKİYE-VENEZUELA DÖRDÜNCÜ ORTAK İŞ BİRLİĞİ KOMİSYONU (OİK) TOPLANTISI

Türkiye-Venezuela Dördüncü Ortak İşbirliği Komisyonu (OİK) Toplantısı, 21-23 Mayıs 2024 tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirildi. Eş başkanlığını Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Yvan Gil'in üstlendiği toplantıda; enerji, tarım, hayvancılık, turizm, eğitim, spor ve sağlık gibi birçok alanda iş birliği olanakları ele alındı.

Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti ile Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti Hükûmeti arasında eğitim alanında iş birliğini öngören 2024-2026 Dönemi Uygulama Programı; Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Celile Eren Ökten ve Venezuela Halkın Gücü Eğitim Bakanlığı Eğitim Toplulukları ve Halkla Birlik Bakan Yardımcısı Richard Alexis Delgado González tarafından imzalandı.

2024-2026 Dönemi Uygulama Programı'yla iki ülke arasında ortaöğretim ile mesleki ve teknik eğitim alanlarında daha yakın iş birliği yapılması hedefleniyor. İş birliği çerçevesinde eğitimci, uzman ve akademisyen değişim programları, ortak çalışma grupları tarafından gerçekleştirilecek çevrim içi toplantılar, ortak projeler, seminerler, konferanslar gibi faaliyetlerle Türkiye ile Venezuela arasındaki eğitim ilişkilerinin artırılması amaçlanıyor. 

24-05-202424-05-2024

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.