Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

"Türkiye'den Dünya'ya Eğitim Yönetiminde Liderlik" Semineri

Bakanlığımız Personel Genel Müdürü Dr. Hamza Aydoğdu  32 ülkede görev yapan yurt dışı temsilcilerimiz için "Türkiye'den Dünya'ya Eğitim Yönetiminde Liderlik" konulu  seminer verdi.


Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü'nün #EğitimDiplomasisi Seminerlerine bu hafta bir milyonu aşkın öğretmenimiz ve eğitim yöneticilerimizle çok büyük bir teşkilatı yöneten Personel Genel Müdürü Dr. Hamza Aydoğdu konuk  oldu. 

 

Aydoğdu, özellikle salgın sürecinde öğretmenlerimizin özveriyle çalıştığına dikkat çekerek yeni sürecin bütün eğitim camiasında bir çok fırsatı beraberinde getirdiğine vurgu yaptı. 

 

Aydoğdu, yurt dışında görev yapan teşkilatımız ve öğretmenlerimizin de salgın sürecinin etkilerinin azaltılmasında ve Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Bakanımızın önderlik ettiği çalışmaların dış kamuoyuna duyurulması noktasında önemli bir rol üstlendiğini ifade etti. 

 

Aydoğdu, "dünyada hiç bir ülke salgın sürecine hazırlıklı değildi ancak biz kısa bir sürede salgın sonrası sürece bile hazırlıklı hale geldik." dedi. Aydoğdu, uzaktan eğitimi en iyi şekilde yürüten ülkelerin başında olduğumuzu ve bununla gurur duymamız gerektiğini belirtti.

 

12-05-202012-05-202012-05-202012-05-202012-05-2020

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.