Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Ülkemiz ile Sırbistan Cumhuriyeti Arasında Eğitim Alanında İşbirliği Protokolü Görüşmeleri Gerçekleştirildi

MEB Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu EYİSOY DALKIRAN ve beraberindeki heyet; Türkiye ile Sırbistan arasında eğitim alanındaki işbirliğini eşitlik, karşılıklı fayda ve mütekabiliyet temelinde geliştirmeyi kapsayan Ortak Çalışma Grubu Taslak Protokolü gerçekleştirmek üzere Belgrad’da Sırbistan Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakanı Mladen SARCEVIC ve heyetiyle bir araya geldi.
Ülkemiz ile Sırbistan Cumhuriyeti Arasında Eğitim Alanında İşbirliği Protokolü Görüşmeleri Gerçekleştirildi

Ortak Çalışma Grubu Toplantısında konuşan Genel Müdür DALKIRAN, Balkanlardaki kilit ülke konumunda, bölge barışı ve istikrarı bakımından belirleyici bir aktör olan Sırbistan ile ilişkilerimizin her alanda geliştirilmesine önem atfedildiğini, siyasi alanda zaten mükemmel seviyede olan ilişkilerimizin diğer alanlara da olumlu yansıdığını, bu bağlamda eğitim alanında başlattığımız iş birliğinin de her iki ülke açısından olumlu katkılar getireceğine inandığını söyledi.

İmzalanan taslak protokolde mesleki ve teknik eğitim, denklik, araştırma faaliyetleri, bilgi ve belge paylaşımı, öğretmen ve okul yöneticilerinin eğitimi, eğitim teknolojileri, ölçme değerlendirme, öğretim materyallerinin geliştirilmesi, din öğretimi, kardeş okul ve öğrenci değişimi gibi konular ele alındı.

Toplantının ardından Genel Müdür DALKIRAN, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Özgür TÜRK, Daire Başkanları Şennur ÇETİN, Mehmetali AKDAĞ, Mustafa Alphan BAŞBEKLEYEN, Mehmet Yasin ERİŞ ve Uğur KILIÇ´tan oluşan Bakanlığımız heyeti Belgrad Büyükelçiliği ve Yunus Emre Enstitüsünü ziyaret etti.

 

29-01-201929-01-201929-01-201929-01-201931-01-201931-01-2019

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.