Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

"UNESCO Anma ve Kutlama Yıl Dönümleri: Hacı Bektaş Veli, Yunus Emre, Ahi Evran"

Genel Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen #EğitimDiplomasisi Seminerlerine UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal Oğuz konuk oldu.


Başkan Oğuz, dünyanın dört bir yanında görev yapan müşavir ve ateşelerimizle UNESCO'nun Anma ve Kutlama Programları hakkında bilgi paylaştı.

 

Toplantıda ayrıca Genel Müdürlüğümüz tarafından yurtdışı teşkilatında ve ülkemizde UNESCO Kulübü bulunan okullarda yürütülmesi planlanan Anadolu Erenleri Projesi (Yunus Emre, Ahi Evran ve Hacı Bektaş-ı Veli)  hakkında da bilgi paylaşımı yapıldı.

 

UNESCO tarafından 2021 yılının Hacı Bektaş Veli'nin Vefatının 750. Yıl Dönümü, Yunus Emre'nin Vefatının 700. Yıl Dönümü ve Ahi Evran'ın Doğumunun 850. Yıl Dönümü olarak kutlanması kararı alınmıştı.

 

28-04-202128-04-202128-04-2021

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.