Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Unesco ve Mardin İstişare Toplantısı

  Unesco Türkiye Milli Komisyonu Yönetim Kurulu Toplantısı 26 Eylül 2019 tarihinde Mardin'de gerçekleştirildi.  
Unesco ve Mardin İstişare Toplantısı

 

27 Eylül 2019 tarihinde "Mardin ve UNESCO" temalı istişare toplantısının açılış konuşmaları; Mardin Valisi ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, Mardin Milletvekilleri Şeyhmus Dinçel ve Cengiz Demirkaya, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öçal Oğuz, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ve DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ tarafından yapıldı.

 

Açılışın ardından; Mardin Turizm Potansiyeli, Mardin UNESCO Süreci "Somut Olmayan Kültürel Mirası", Mardin Turizm Sektöründe Yürütülen Projeler ve Mardin'de Eğitim Durumu konularında sunumlar gerçekleştirildi.

 

Programa Bakanlığımızı temsilen UNESCO Türkiye Millî Komisyonu (UTMK) Yönetim Kurulu Üyesi AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu Eyisoy Dalkıran ve Uluslararası Kuruluşlar Daire Başkanı Binnur Uzun katıldı.

 

27-09-201927-09-2019

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.