Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

V. ALMANYA YILLIK EĞİTİM DEĞERLENDİRME ÇALIŞTAYI

V. Almanya Yıllık Eğitim Değerlendirme Çalıştayı, Türkiye'nin Karlsruhe Eğitim Ataşeliği'nin ev sahipliğinde başladı.
V. ALMANYA YILLIK EĞİTİM DEĞERLENDİRME ÇALIŞTAYI

Çalıştay, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu Eyisoy Dalkıran, Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Cemal Yıldız,  Karlsruhe Başkonsolosu Banu Terzioğlu, Stuttgart Başkonsolosu Erkan Öner, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Yurtdışı Teşkilatı Daire Başkanı Salim Donat, Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü İdari ve Malî İşler Daire Başkanı Halil Doğanay, Almanya'daki eğitim ataşeleri, sözleşmeli personellerimiz ile temsilciliklerimizde görevli bir grup öğretmenlerimizin katılımıyla gerçekleşiyor. 

Almanya'da verilen Türkçe ve Türk Kültürü derslerinin daha etkin verilmesi ve daha çok öğrenciye ulaşması, yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri, gelecekte yapılması planlanan çalışmaların değerlendirilmesinin yapıldığı çalıştay 2 gün sürecek.

Çalıştayda Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu Eyisoy Dalkıran tarafından görev süresi sona erecek Düsseldorf Eğitim Ataşesi Hacer Özdoğan'a, Mainz Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Turgut Göğebakan'a, hizmetleri nedeniyle Berlin eski Eğitim Müşaviri ve Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Cemal Yıldız'a, evsahiplikleri için Karlsruhe Başkonsolosu Banu Terzioğlu'na ve Eğitim Ataşesi Uğur Acar'a, geçtiğimiz yılki çalıştaya ev sahipliği yaptığı için Stuttgart Başkonsolosu Erkan Öner'e birer hediye takdim edildi.

30-09-202130-09-202130-09-202130-09-202130-09-202130-09-202130-09-202130-09-202130-09-202130-09-2021

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.