Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Washington Eğitim Müşaviri Çelik, ABD Eğitim Bakanlığı Yetkilileri ile Bir Araya Geldi

Türkiye Washington Eğitim Müşaviri Salih Çelik, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Scott Stump, Uluslararası İlişkiler Direktörü ve Bakan Danışmanı Maureen McLaughlin ve Teknik Eğitim Direktörü Cherly L. Keenan ile bir araya geldi.
Washington Eğitim Müşaviri Çelik, ABD Eğitim Bakanlığı Yetkilileri ile Bir Araya Geldi

ABD Eğitim Bakanlığı'nda gerçekleşen görüşmede ABD'nin eğitim sistemi hakkında bilgi alan Eğitim Müşaviri Çelik, Türk eğitim sistemi hakkında da bilgi verdi.

 

Eğitim Müşaviri Çelik, ABD'de 10 bin 691 Türk öğrencinin eğitim aldığını ve bu sayı ile ABD'de eğitim alan yabancı öğrenci sıralamasında Türkiye'nin 13. sırada olduğunu anımsattı. Bu anlamda Türkiye ile ABD arasında eğitim işbirliğini artıracak bir anlaşmasının her iki ülkeye de büyük fayda sağlayacağını belirten Eğitim Müşaviri Çelik, Türkiye tarafından hazırlanan "Eğitim İşbirliği" ikili anlaşmasının taslağını yetkililere sundu.

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.