Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Yurt Dışında Yaşayan Vatandaşlarımızın Eğitim ve Gençlik İle İlgili Talepleri Masaya Yatırıldı.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın koordinasyonunda gerçekleştirilen “YTB 2018 İstişare Toplantısı”yla dünyanın dört bir yanındaki vatandaşlarımızı temsil eden çatı STK’lar ve kanaat önderleri “Yurtdışında Eğitim ve Gençlik” temasıyla anavatanlarında bir araya geldi. Programda yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın gençlik ve eğitimle ilgili konularda görüşleri dinlendi.
Yurt Dışında Yaşayan Vatandaşlarımızın Eğitim ve Gençlik İle İlgili Talepleri Masaya Yatırıldı.

 

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren’in ev sahipliği yaptığı toplantıya, Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Genel Müdürümüz Burcu Eyisoy Dalkıran ile çok sayıda temsilci katıldı.

 

SİZLERİN YAPTIĞI İŞLERİ ÇOK DEĞERLİ BULUYORUZ

 

Bakanımız Sayın Ziya Selçuk “Yurtdışında Eğitim” başlığı altında düzenlenen oturumda katılımcılara hitaben bir konuşma yaptı.

 

Bakan Selçuk, yurt dışında eğitim çalışmalarımızın amaç, yapı ve organizasyonlarının yeniden planlanması gerektiği hususuna değinerek ana hedefin vatandaşlarımızın yaşadıkları ülkelerde daha güçlü ve mutlu olmalarını sağlamak olduğunun altını çizdi. “Ülkemiz güçlü olursa yurt dışında daha güçlü oluruz. Bu doğrudur, ama siz birlik olursanız daha da güçlü oluruz.” dedi.

 

Bakan Selçuk, Avrupa ülkelerinden yoğunlukta olmak üzere dünyanın farklı ülkelerinden gelen Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerinden eğitimle ilgili yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi alarak ileriye dönük hedeflerini ve taleplerini dinledi. Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere diğer Bakanlık ve kuruluşlarla birlikte bu alanda gerekli desteğin sağlandığına ve sağlanacağına vurgu yaparak "Sizlerin yurt dışında yaptığınız işleri çok değerli buluyoruz. İnşallah çok daha güzel işleri bundan sonra da hep birlikte gerçekleştireceğimize inanıyorum” diye konuştu.

 

 

05-12-201805-12-2018

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.