Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Yurtdışında Mahallen Atanmış Öğretmenlere Yönelik “Türkçe Öğretimi Eğitim Semineri” Çanakkale’de Başladı

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın/soydaşlarımızın çocuklarına Türkçe dersleri veren mahallinden atanmış öğretmenlere yönelik Genel Müdürlüğümüzce 2009 yılından bu yana gerçekleştirilmekte olan “Türkçe Öğretimi Eğitim Semineri”nin yedincisi Çanakkale’de Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) işbirliği ile gerçekleştiriliyor
Yurtdışında Mahallen Atanmış Öğretmenlere Yönelik “Türkçe Öğretimi Eğitim Semineri” Çanakkale’de Başladı

Seminerimiz, Üniversitenin Troya Kültür Merkezi’nde 27 Temmuz 2015 Pazartesi günü yapılan Açılış Töreni ile başladı.

Törene Genel Müdürümüz Ziya YEDİYILDIZ’ın yanı sıra görevli personel tarafından katılım sağlanırken yerelde ise başta Çanakkale Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı DAĞ, ÇOMÜ Rektörü Yücel ACER, İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf MEMİŞ ve ÇOMÜ TÖMER Müdürü Doç Dr. Abdullah Şahin olmak üzere çok sayıda kişi katıldı.

Üniversitenin tanıtımının ve kısa bir müzik dinletisinin de yer aldığı açılış programında konuşan Genel Müdürümüz, yurt dışındaki çocuklarımızın bulundukları ülkede ana dilleri ile bağlarını koparmadan yaşayabilmelerinin kendi kültür ve tarihi değerlerinin farkında olmalarını sağlayacağını ifade ederek Bakanlığımızca yurt dışına gönderilen Türkçe anadili ve Türk kültürü öğretmenlerinin yanı sıra yurt dışında mahallen görevlendirilen öğretmenlerimizin de bu yolda emek sarf ettiğini belirtti ve seminere yurt dışından katılan öğretmenlere teşekkür etti. Devamında Türkçe Öğretimi alanındaki heyecanımızı yenilemesi temennisiyle amacı ve hedefi çok özel olan bu seminerimizin hayırlı olmasını diledi.

Hollanda, Almanya, İngiltere, İsveç, Avustralya, Yunanistan (Batı Trakya), Kosova, Bulgaristan, Romanya, Makedonya ve Avusturya’dan 100’e yakın öğretmenin katıldığı seminer on gün sürecek olup 05.08.2015 tarihleri arasında tamamlanacak.

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.