Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Yurtdışında Mahallen Atanmış Öğretmenlere Yönelik Genel Müdürlüğümüz Koordinesinde Yedincisi Gerçekleştirilen “Türkçe Öğretimi Semineri” Tamamlandı

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın/soydaşlarımızın çocuklarına Türkçe dersleri veren mahallinden atanmış öğretmenlere yönelik Genel Müdürlüğümüzce 2009 yılından bu yana gerçekleştirilmekte olan “Türkçe Öğretimi Eğitim Semineri”nin yedincisi Çanakkale’de Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) işbirliği ile gerçekleştirildi.
Yurtdışında Mahallen Atanmış Öğretmenlere Yönelik Genel Müdürlüğümüz Koordinesinde Yedincisi Gerçekleştirilen “Türkçe Öğretimi Semineri” Tamamlandı

 

11 ülkeden 77 öğretmenin katıldığı seminerimizin 04 Ağustos 2015 Salı akşamı ÇOMÜ Ardes Sosyal Tesisleri’nde verilen Gala Yemeğine Genel Müdürümüz Ziya YEDİYILDIZ ve Çanakkale Protokolünün yanı sıra yurt dışından gelen öğretmenlerimiz ile seminerde ders veren ÇOMÜ Öğretim Üyeleri de katıldı. Genel Müdürümüz Ziya YEDİYILDIZ, katılımcılara Bakanımız Sayın Nabi AVCI’nın selam ve sevgilerini ileterek dünyanın farklı köşelerinde Türkçeyi ve Türk kültürünü öğreten öğretmenlere, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar yurt dışındaki vatandaşlarımızın çocuklarının anadillerini unutmamaları için sağladıkları katkıları için teşekkür etti ve gayretlerinin artarak devam etmesini temenni etti. Konuşmasının devamında seminerin hazırlığında ve başarıyla tamamlamasında emeği geçen herkese katkılarından dolayı teşekkür etti. İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf MEMİŞ ve ÇOMÜ TÖMER Müdürü Doç. Dr. Abdullah ŞAHİN’in konuşmalarının ve öğretmenlere katılım belgeleri ile hediyelerinin verilmesinin ardından müzik eşliğinde yemeğe geçildi.

 

Yurt dışından gelen öğretmenler seminer kapsamında; Dil Öğretiminde Kültürlerarası İletişim, Dil Öğretiminde Yaklaşımlar ve Yöntemler, Somut Olmayan Kültürel Miras, Türkçe Öğretiminde Drama, Türk Kültür ve Edebiyat Öğretiminde Uygulamalar, Türkçe Konuşma, Okuma ve Yazma Öğretimi vb. olmak üzere çeşitli başlıklarda verilen eğitimlere katılmalarının yanı sıra tarihimizin, kültürümüzün ve tabiatın iç içe olduğu Çanakkale’de başta Birinci Dünya Savaşı Çanakkale Deniz ve Kara Muharebeleri’nin yapıldığı yerler olmak üzere çeşitli tarihi ve kültürel mekânları gezdi.

 

Seminerin son gününde ÇOMÜ Troya Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Sertifika Töreni’ninde katılımcılarla birlikte yapılan genel bir değerlendirmenin ardından katılımcı öğretmenlere ve öğretim görevlilerine Bakanımız Nabi AVCI adına Genel Müdürümüz Ziya YEDİYILDIZ tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi.

 

 

 

 

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.