Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Finlandiya

 

Finlandiya

Finlandiya

Verilen Bursun Türü

 10 Adet Doktora düzeyinde araştırma (3-9 Aylık)

İlk Başvuru Tarihi

01.12.2017

Son Başvuru Tarihi

15.01.2018

Mülakat Tarihi

17.01.2018

Saat 10:00 

 

ÖZEL ŞARTLAR:

1-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2-Burs doktora düzeyindeki çalışmalar için geçerli olup doktora sonrası ve yüksek lisans çalışmaları için geçerli değildir. Bursa başvurmak için en az yüksek lisans mezunu olmak gereklidir.

3-Burslar, 3 ila 9 ay sürelidir. Tüm akademik alanları kapsamaktadır.

4-Adaylar, Fince, İsveç dili veya İngilizce dillerinden birisini iyi derecede (sözlü ve yazılı)  bildiğini gösteren dil belgesine (IELTS, TOEFL ya da çalışmanıza ev sahipliği yapacak Fin üniversitelerinden alınacak davet mektubunda yeterli dil bilgisi olduğuna dair ibare) sahip olmalıdır.

5-Finlandiya´daki bir üniversite veya kamu araştırma kurumundan projeye ev sahipliği yapacağına dair taahhüdün bulunduğu kabul belgesi ve/veya davet mektubu alınmalıdır.

6-Burs öncesinde Finlandiya’nın herhangi bir yükseköğretim kurumunda bir yıldan fazla bulunmuş olanların burs başvurusu geçersiz sayılacaktır.

7-Aylık burs miktarı 1.500 Euro´dur.

8-Adaylar, Finlandiya tarafınca istenen belgeleri İngilizce dilinde hazırlamalı ve çeviri yapılması gereken belgelerin resmi çevirisinin yapılmış ve onaylı olmasına özen göstermelidir(Dosyalarınızda yer alacak özgeçmiş, son diplomanızın örneği, 2 adet tavsiye mektubu, araştırma/çalışma planı, kabul mektubu, dil bilgisini gösteren sertifika örneklerinin İngilizce dilinde hazırlanmış olması gerekmektedir).

9-Mülâkatta başarılı bulunan adayların başvuruları, Finnish National Agency for Education tarafından değerlendirilecektir. Nihai karar Finlandiya tarafından verilecektir.

İhtiyaç duyulan detaylı bilgilere ve başvuru formuna aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

http://www.studyinfinland.fi/tuition_and_scholarships/cimo_scholarships/finnish_government_scholarship_pool

 MÜLÂKAT GÜNÜ ELDEN TESLİM EDİLECEK BELGELER

a) Eksiksiz bir şekilde doldurulmuş ve ıslak imzalı Türkçe başvuru formunun bilgisayar çıktısı,

b) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu gösteren nüfus kimliği fotokopisi ve/veya pasaport fotokopisi (Adayların burs mülakatına sundukları evrakların aslı ile birlikte gelmeleri rica olunur),

c) Adli sicil belgesi,

d) Vesikalık fotoğraf (1 adet).

e) Eksiksiz bir şekilde doldurulmuş ve ıslak imzalı Fin tarafı başvuru formunun çıktısı, Finnish Government Scholarship Pool application form 2018-2019

f) Özgeçmiş (CV),

g) Son diplomanızın onaylı örneği,

h) Akademik danışmanlardan (supervisor) alınmış 2 adet tavsiye mektubu,

ı) Ayrıntılı çalışma/araştırma planı (hedefi, çalışma planını, çalışma metodunu, beklenen sonuçları içeren 2 ile 5 sayfa),

i)  Kabul mektubu,

j) İyi derecede yazılı ve sözlü dil bildiğine dair dil belgesi.

 

*Yukarıdaki belgeler mülâkat saatinde komisyona elden teslim edilecektir.  Ayrıca, bütün belgeler 3´er nüsha halinde 3 adet telli dosya içinde hazırlanmalıdır.

*Tüm adayların İngilizce burs duyuru metnini dikkatle incelemeleri tavsiye edilir ve Finlandiya tarafınca istenen belgelerin İngilizce burs duyuru metnindeki hususlara göre düzenlemeleri ve ilgili şartları taşıyor olmaları gerekmektedir.

* Adaylar,  Bakanlığımızdan herhangi bir çağrı ve e-posta beklemeden, açıklanan mülâkat tarihinde, saat 10.00´da, aşağıdaki adreste hazır bulunacaklardır.

 

Adres:

Millî Eğitim Bakanlığı

AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü

Beşevler Kampüsü C Blok

YENİMAHALLE / ANKARA

Bilgi İçin:

Hasan ÇALIŞKAN

Tel : 0312 413 37 94

Fax: 0312 413 82 89

E-mail:  caliskanh@meb.gov.tr   

Bilgi İçin:

Murat YILMAZER

Tel : 0312 413 18 29

Fax: 0312 413 82 89

E-mail:  myilmazer@meb.gov.tr

 

 Bursa Başvurmak İçin Tıklayınız:http://basvurular.meb.gov.tr/bsv2_4/disiliskiler_yabbursbsv/default.aspx

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.