Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Brunei

BRUNEİ BURSLARI

 

 

 

   BRUNEİ

Verilen Bursun Türü

5 Adet Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Bursu

İlk Başvuru Tarihi

15.12.2015

Son Başvuru Tarihi

22.12.2015

Mülakat Tarihi

29.12.2015

 ÖZEL ŞARTLAR: 

1-Burs lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde geçerlidir.

2-Burs; bir defalık ekonomik uçak bileti, eğitim ücreti, kitap parası, harçlık, yiyecek ücreti, devlet hastanesinde tedavi ve de Brunei’nin belirleyeceği enstitülerde konaklamayı kapsamaktadır. Enstitünün belirlediği yerlerde kalmak istemeyen adayların konaklama ücreti ise karşılanmayacaktır.

3-Aday, İngilizce, Arapça ya da Malay dillerinden birisini iyi derecede bildiğini gösteren dil belgesine (IELTS, TOEFL, YDS, E-YDS vb.) sahip olmalıdır.

4-Burslar lisans düzeyi için en fazla dört yıl, yüksek lisans için 1 veya 2 yıl, doktora için 3 yıllığına verilmektedir.

5- Başvuracak adayların 31 Temmuz 2016 tarihi itibariyle lisans düzeyindeki programlar için 18-25 yaş aralığında olması ve lisansüstü programlar için de 35 yaşını geçmemiş olması gerekmektedir.

6-Adaylar başvuru formuna Brunei Darüsselam dış temsilciliklerinden veya www.mofat.gov.bn ya da scholarship@mfa.gov.bn adresinden ulaşabileceklerdir. Brunei Darüsselam Üniversitesine başvuracak adayların ayrıca https://apply.ubd.edu.bn/orbeon/uis-welcome/ adresindeki online başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

7-Adaylar diğer başvuru şartlarına http://www.mofat.gov.bn/Pages/BDScholarship.aspx adresinden ulaşabileceklerdir.

8-Başvurulabilecek programlar için: www.ubd.edu.bn, www.unissa.edu.bn, www.itb.edu.bn, www.pb.edu.bn adreslerini ziyaret edebilirler.

 

MÜLÂKAT GÜNÜ ELDEN TESLİM EDİLECEK BELGELER 

a) Türkçe başvuru formunun bilgisayar çıktısı, 

b) Yukarıdaki internet adresinden ulaştığınız imzalı başvuru formunun 3 kopyası, 

c) Son diplomanızın onaylı örneği ve transkript

d) Adli Sicil Belgesi

e) Özgeçmiş (Türkçe ve İngilizce dillerinde, fotoğraflı)

g) Dil sertifikası (yabancı dil seviye tespit sınavlarından en az C düzeyi almak veya % 100 İngilizce veya Arapça eğitim veren bir üniversiteden mezun olmak gerekmektedir.)

i) Fotoğraf (3 adet)

j) Sağlık Belgesi

  

*Yukarıdaki belgeler mülâkat saatinde komisyona elden teslim edilecektir. Ayrıca, bütün belgeler 3´er nüsha halinde 3 adet telli dosya içinde sunulmalıdır. 

* Adaylar, Bakanlığımızdan başka bir çağrı beklemeden, açıklanan mülâkat tarihinde, saat 10.00´da, aşağıdaki adreste hazır bulunacaklardır.

 

ADRES: 

Milli Eğitim Bakanlığı 

AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Beşevler Kampüsü C Blok 

Yenimahalle/ ANKARA 

Tel: 0312 413 18 29

Fax: 0312 418 82 89

e-mail: myilmazer@meb.gov.tr 

BURSA BAŞVURMAK İSTİYORUM: 

http://basvurular.meb.gov.tr/bsv2_4/disiliskiler_yabbursbsv/default.aspx

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.